Obsah

Deň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi, 6.9.2014

Typ: ostatné
Dňa 6.9.2014 sa konal v priestoroch Vojenského historického múzea v Piešťanoch už 8. ročník Dňa ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi. Organizátormi boli ako každoročne Mestská polícia Piešťany a VHM Piešťany. V dynamických ukážkach sa predstavili hipológovia z Prezídia PZ SR, kynológovia a zásahová jednotka ZVaJS z ÚVTOS a ÚVV v Leopoldove, služobná kynológia - vyhľadávanie peňazí a psychotropných a omamných látok, z Colného úradu v Bratislave, Čestná stráž so svojim show-programom, vojenská dychová hudba.

Diváci mohli bezplatne navštíviť VHM a prezrieť si tak jeho exponáty, do niektorých bolo možné sa i posadiť. V rámci statických ukážok sa predstavili príslušníci OO PZ v Piešťanoch, pracovníci civilnej ochrany s pojazdným chemickým laboratóriom z Nitry, HaZZ z Piešťan, Vojenská polícia, Regrutačné stredisko, Colný úrad z Bratislavy, Občianske a spotrebiteľské združenie Bývajme bezpečne, ADLO - bezpečnostné dvere, MsP so strelnicou, kde ste si mohli zastrieľať zo vzduchovky, ďalej boli k dispozícii strelnice laserové a airsoftové, letecký simulátor. Modelári nás prekvapili množstvom vystavených leteckých i automobilových RC modelov, ktorých funkčnosť predviedli i na priľahlých plochách letiska.


Aj keď počasie spočiatku veľmi neprialo tejto akcii, nakoniec sa umúdrilo a deti i dospelí strávili peknú sobotu s pripraveným zaujímavým programom i rôznymi atrakciami.


Vytvorené: 11. 8. 2016
Posledná aktualizácia: 15. 8. 2016 23:11
Autor: